Finał powiatowy już za nami – zobacz relację!

Czwarta ogólnopolska edycja „Wielkiej Ligi Czytelników” wkroczyła w etap mistrzowski. Uczestnicy w całej Polsce zmagali się ze szczegółowym testem dotyczącym wybranych lektur. Najmłodsi mierzyli się z pytaniami dotyczącymi książki: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” autorstwa Justyny Bednarek . Natomiast starsi musieli wykazać się doskonałą znajomością przygód Pana Samochodzika Zbigniewa Nienackiego, a dokładniej pozycją „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”.

Rywalizacja była zacięta, bo tytuł Mistrza Powiatu mogła otrzymać tylko jedna drużyna. Ale nie to jest największą nagrodą w konkursie. Sekret do sukcesu w „Wielkiej Lidze Czytelników” kryje się w książkach. Każdy kto czyta, jest zwycięzcą. Czytanie daje możliwość poznania nowych, niesamowitych i magicznych światów, a także zwiedzania najdalszych zakątków ziemi. Wyruszanie w przygody wraz z książkowymi bohaterami to zarówno wspaniała zabawa i nauka, pełna samych korzyści. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy „Wielkiej Ligi Czytelników”

Statystyki mówią same za siebie. W tym roku w etapie powiatowym wzięło udział 3308 uczestników, w prawie 200 powiatach. Zobaczcie relacje z wybranych miejsc:

Dąbrowa Górnicza

„Zarówno młodsze dzieci w kategorii 1-4, jak i starsze w kategorii 5-8 z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do rozwiązywania konkursowego testu. Łącznie 16 drużyn z 9 placówek oświatowych zastanawiało się nad prawidłowymi odpowiedziami na drobiazgowe, testowe pytania
w nadziei na osiągnięcie jak najlepszych wyników. Zwycięzcami byli jednak wszyscy już teraz. Dotarcie do etapu powiatowego to oznaka szczególnego, czytelniczego zaangażowania wszystkich uczestników konkursu, oraz ich rodziców i opiekunów. Znak, że książka oraz kontakt ze słowem pisanym w życiu dzieci i ich rodzin to coś, co się docenia i szanuje.”

Olsztyn:

„Etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Nieco zestresowani, przed rozpoczęciem testu, uczniowie już po kilku zaledwie minutach tryskali doskonałym humorem rozbawieni pytaniami konkursowymi i odpowiedziami współuczestników w grupie.

Wszyscy uczestnicy, bez względu na wynik, zasłużyli na  serdeczne gratulacje  i podziękowania.”

Dąbrowa Tarnowska

„Uczestnicy pokazali, że ten konkurs to nie tylko rywalizacja o tytuł mistrza kolejnego etapu, w naszym przypadku powiatu. Przede wszystkim jest to dobra zabawa. Za zaangażowanie w akcję uczniowie, ich opiekunowie i koordynatorzy szkolno-biblioteczni otrzymali dyplomy i zakładki do książek.”

Powiat inowrocławski

„II etap konkursu odbył się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości. Z testem zmierzyło się 32 najlepszych czytelników z 7 szkół podstawowych. Po napisaniu testu uczestnicy chętnie dzielili się wrażeniami. W pamięci utkwiły im dwa zdania: „W tym konkursie nie ma przegranych. Jeżeli startujesz i czytasz – jesteś zwycięzcą.” Z dyplomami, pięknymi upominkami i dobrymi humorami wrócili do swoich szkół.”

Powiat strzelecki

„Punktualnie o godzinie 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej m. Adama Mickiewicza w Ujeździe wystartował powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Skromnie, bo powiat strzelecki reprezentowały tylko dwie drużyny, ale bardzo dzielnie i wytrwale sześcioro uczniów walczyło z pytaniami konkursowymi. To było naprawdę pracowicie spędzone 60 minut”