Finał Wojewódzki – RELACJA

Pod koniec marca – w 16 instytucjach w całej Polsce – odbył się finał „Wielkiej Ligi Czytelników” na szczeblu wojewódzkim. Niesamowite emocje udzielały się wszystkim uczestnikom – Mistrzom Powiatów, którzy w dwóch kategoriach wiekowych stanęli do walki o awans do wielkiego finału konkursu.

Wszystkie drużyny doskonale przygotowały się do testu ze znajomości treści konkursowych lektur. Zdecydowana większość uzyskała wymagane do awansu 80% punktów. Niestety, Mistrzowska drużyna mogła być tylko jedna. Niemniej, gratulacje należą się WSZYSTKIM. Podziękowania ślemy także do osób pomagających w przygotowaniach.

Podsłuchując kuluarowe rozmowy i obserwując atmosferę podczas tego wydarzenia, z radością możemy stwierdzić, że finał wojewódzki zakończył się sukcesem. Żywe dyskusje na korytarzach na temat książek, uśmiechy na ustach, wzajemna integracja – taki widok ogromnie nas cieszy.

Lektury finałowe miały charakter magiczny, a bohaterki – czarownice zaprosiły uczestników do swojego świata. Choć zapewniamy, że magia nie miała żadnego wpływu na wyniki testu, to właśnie Ci, którym niestraszne były zaklęcia i najdrobniejsze szczegóły przyjadą na początku maja do Katowic, na wielki finał.