„Wielka Liga Czytelników” w szkołach i przedszkolach w całej Polsce

Trwa V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” Mistrzostwa Lokalne. Ponownie udało nam się zaprosić do wspólnego czytania uczniów z całej Polski. We wszystkich województwach biblioteki zamieniły się w tętniące życiem miejsca pełne uśmiechów. Do tej pory zgłosiło się już 11826 uczestników z 857 placówek.

W tym roku dołączyły do nas także przedszkola oraz szkoły specjalne, których podopieczni wraz z rodzicami i opiekunami szykują „Pamiętniki Młodego Czytelnika”. To wielka księga wspomnień z przeczytanych lektur oraz godziny spędzone w rodzinnym gronie.

W drugiej połowie marca 2020 roku wyłonimy także Mistrzów Powiatów w całej Polsce. Z doświadczenia wiemy, że naszym czytelnikom nie umyka najmniejszy szczegół. Już dziś trzymamy kciuki za wszystkich uczestników.

Nowością tegorocznej edycji jest również Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników, który specjalnie powołana komisja przyznaje placówkom, które spełnią kryteria zawarte w regulaminie. Mamy nadzieję, że ta odznaka zawiśnie na ścianach wielu bibliotek w całym kraju.